Ryzykowne interesy

Czy prowadzenie ryzykownych interesów w życiu rzeczywistym się opłaca? To wszystko zależy od danej osoby i od tego, czym ryzykuje. Każdy sam musi o tym zdecydować. Za bohaterów książkowych decyduje autor, który jest odpowiedzialny za ich życie. Takie ryzykowne interesy stanowią kanwę do napisania wielu znakomitych powieści. Obecnie na rynku znaleźć można wiele takich propozycji – zarówno dla kobiet, jak również dla mężczyzn. Przykładem takiej książki jest “Odzyskana korona. Dziedzictwo. Tom 2” naszej rodzimej autorki – Moniki Skabary.

Seria o mafii

Pisarka po raz kolejny zaprasza do świata rosyjskiej mafii. “Dziedzictwo” to saga, która opowiada o członkach rosyjskiej mafii, walczącej o swoje. W pierwszym tomie – “Rosyjska księżniczka” – mogliśmy poznać Saszę, która była istną maszyną do zabijania. Nic dziwnego, ponieważ jej ojciec był bossem najpotężniejszej mafii rosyjskiej. Ona była wychowywana do tego, aby kiedyś przejąć schedę po ojcu. I już niedługo miało to nastąpić. Tylko, że jej plany się nieco skomplikowały. W jaki sposób? Tego dowiemy się z tomu pierwszego. “Odzyskana korona. Dziedzictwo. Tom 2” to kontynuacja tego, co działo się w tomie pierwszym, aczkolwiek sama Sasza schodzi na dalszy plan. Teraz okazję do “wybicia” się dostał Jurij Dunaiev – do tej pory wierny żołnierz mafii, który pomógł w przewrocie dwóch mafijnych rodzin. Bohater nie spodziewał się tego, co nastąpi, ale w sumie jest zadowolony. Mafia okazała mu zaufanie i teraz on sam ma kierować londyńskim oddziałem mafii.

Ryzykowna gra

Jurij razem ze swoim przyjacielem i przybocznym żołnierzem Siergiejem przeprowadza się do Londynu, gdzie zaczynają rządzić i pilnować interesu. To także miasto, które ma także stać się bezpiecznym schronieniem dla Elizy Tachtaruk – kobiety, która zdecydowaną większość życia musi się ukrywać. Jej bezpieczeństwa pilnuje wierny Maxim, który zna ją od małego. Eliza nie jest bezbronną dziewczynką i umie naprawdę dużo, dlatego też często sama udaje się na miasto, gdzie lubi się dobrze bawić. Tym razem los chce, że kobieta trafia do londyńskiego klubu Pandemonium – miejsca, gdzie można natrafić na różnych ludzi. Eliza jeszcze nie wie, że przekraczając próg tego klubu, odmienia swoje życie. Tylko czy na dobre? A może dopiero teraz dziewczyna przekona się, że piekło na ziemi może mieć zupełnie inne znaczenie, niż by chciała to sobie wyobrazić. Eliza podejmuje ryzyko. Gra może okazać się warta świeczki, ale zwycięzca może być tylko jeden.

Podróż - obraz utworzony przez freepik - pl.freepik.com